Pár tipů jak si zpříjemnit Váš čas v pergole

11. 9. 2019

Letní hygge

Fenomén hygge si každý z nás spojí s podzimem nebo zimou, teplými nápoji a příjemným zachumláním se do deky. Pohodu, která je základem hygge, si ale můžete bez problémů navodit i během léta – hygge je čtení na lehátku, grilování i posezení s přáteli. Základem pro letní hygge je navození atmosféry a k tomu vám pomůže pečlivý výběr sedacího nábytku, aby se u vás vaši oblíbení hosté cítili dobře a všichni se vešli.

Osvětlení do pergoly

Jako další přídavek k navození příjemné atmosféry během letního či podzimního hygge si do pergoly můžete nainstalovat malé žárovičky a světla.

Grilování v pergole

Před grilováním vás ani nepřízeň počasí nezastaví! Že jste něco takového vždy chtěli? A přitom stačí, když váš gril postavíte hezky pod střechu pergoly. Doporučujeme však elektrický gril kvůli bezpečnosti. Pokud máte rádi pohodlí, podívejte se na stolní menší grily, které můžete mít i před sebou a hlídat vše v pohodlí. 

Květiny pod pergolu

Jako součást zahrady by se ani pergola neměla vyhýbat zeleni a okrasným květům. Máte několik možností: nechat si pergolu porůst popínavými rostlinami, obklopit ji kvetoucími záhony nebo pěstovat květiny uvnitř v prostoru pergoly, buď v truhlících, nebo v závěsných květináčích. Do těch můžete zasadit květiny dle vaší libosti a vytvořit tak opravdu perfektní výzdobu pergoly.

Jak uspořádat zahradní party

Pergola pro vás nabízí zcela jinou dimenzi při pořádání zahradních oslav – žádné počasí není problém. Nejprve se rozhodněte, v jakém duchu oslava bude: party s grilováním bude mít jiná pravidla, než oslava zaměřená na míchání letních koktejlů jen s drobným pohoštěním. Připravte si dekorace i pohoštění s předstihem a dobře naplánujte, kolik budete potřebovat jídla, nádobí i místa k sezení. 

Aby nápoje vydržely dlouho studené, doporučujeme zakoupit chladící boxy. Chlazené pohoštění, které ještě nepřišlo na stůl, počká na svou chvíli a vy si budete moct vychutnat váš oblíbený nápoj krásně vychlazený. A co se týče výzdoby, pergola se přímo nabízí k pověšení tematických girland a lampionů. Stačí pozvat své přátele a rodinu a oslava může začít!

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2022 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.