O odolnosti dřevěného materiálu pergol

28. 10. 2019

Dnes lze vybírat ze dvou materiálů ze kterých si postavit pergolu – dřeva a hlíníku. Nejrozšířenější (a nejlepší 😉 ) jsou samozřejmě dřevěné pergoly. Jde o osvědčenou variantu, která dominuje. Důvody – využití přírodního materiálu, pevnost a odolnost dřeva a příjemný vzhled do zahrady. O dřevo je ale samozřejmě se potřeba starat, aby si zachovalo svůj příjemný vzhled.

Např. naše produkty jsou vyrobeny z kvalitního dřeva jehličnatých stromů, které je chráněno proti destruktivnímu působení hub a hmyzu vysokotlakou impregnací, abychom tuto životnost zvýšili. Tuto impregnaci pro všechny dřevěné produkty provádíme ve vlastním autoklávu a používáme ekologicky šetrnou látku bez chrómu TANALITH®E.

U našich střešních prken garantujeme tloušťku 17 mm, přičemž přímá konkurence mnohdy nabízí pouze 16 mm. Možná si říkáte, že milimetr je zanedbatelný, ale opak je pravdou. Milimetr je opravdu velký rozdíl v odolnosti materiálu, který poznáte při chůzi, zátěži, jedná se o rozdíl asi 6 % v tloušťce! S každým milimetrem navíc se sníží pružnost a zvýší se pevnost dřevěného prkna a tedy i robustnost. Při možnosti palubní desky také nabízíme až 19mm tloušťku prken.

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.