Udělat si jasno mezi pergolami a altánem není od věci

27. 4. 2020

Mít k dispozici zahradu je pro mnohé impulsem pro neustálá vylepšení a zpříjemnění trávení času v tomto prostoru. Pokud i vy pokukujete po možné investici ve smyslu nějaké ozdobné nebo zastřešující konstrukce, jistě vás napadá otázka – jaký je vůbec rozdíl mezi pergolou a altánem? Firmy totiž nabízí tyto dva prvky nezávisle na sobě, a proto není vůbec špatné konečně se dozvědět, jak na tom jednotlivé konstrukce jsou.

Pergola aneb otevřený dům ve spojení s přírodou

Pokud existuje konstrukce, kterou je možné nahradit pobývání doma, a to zejména v teplém letním počasí, pak jde zejména o pergolu. Jde o funkční prvek, který je možné využít na mnoho způsobů. Někdo si pergolou zastřeší zahradní gril, někdo naopak využije příležitosti pro stylové zastřešení bazénu. Zpravidla však jde o prvek, pod kterým lidé v létě či zkrátka při krásném počasí sedí, užívají si volného času a relaxují. Navíc jsou pergoly nejčastěji vyrobeny z dřeva, přičemž ohled je kladen na maximální funkčnost. Altány jsou proti tomu o trochu jiné.

Altány potěší zejména svým vzhledem

V případě, že byste se podívali na typické altány, rychle byste zjistili, že rozdíly mezi pergolou a altány jsou zřejmé. U těchto prvků zpravidla nenajdete žádnou pevnou podlahu, pouze jednoduché zastření a několik sloupů. Kromě toho jsou altány vyrobeny z nejrůznějších materiálů, jimž vévodí kamenné či zděné stavby. Samotný účel altánů je navíc o něco jiný, neboť slouží zejména k dekoračním účelům, s čímž se pojí i velikost tohoto prvku.

Jak vidíte, rozdíly se najdou nejenom v rámci funkčnosti, ale také designu či samotné konstrukce. Od těchto vlastností se samozřejmě odvíjí i cena, neboť jednoduchá dřevěná konstrukce se základní střechou v podobě pergoly může být o mnoho levnější než majestátní altán zděné konstrukce s bohatým zdobením. Je proto třeba dělat mezi jednotlivými konstrukcemi rozdíly, abyste měli jasno v tom ohledu, co vlastně chcete na své zahradě.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2020 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.