K dřevěným pergolám, altánům a přístřeškům se hodí asfaltový střešní šindel

16. 11. 2020

Máte-li zájem o zahradní přístřešek, altán či pergolu, zohledněte především výrobky z dřevěného masivu. V kombinaci s asfaltovým šindelem vypadají pěkně.

K dřevěným pergolám, altánům a přístřeškům se hodí asfaltový střešní šindel

Zahradní pergoly a přístřešky se nejčastěji vyrábí ze dřeva, jehož jedinečnou strukturu stěží napodobíte imitací lamina či dýhy. Dřevo je také ve srovnání s hliníkem útulnější, navozuje pocit tepla a bližšího kontaktu s přírodou.

Dřevěný masiv a střešní šindel

Znáte asfaltový střešní šindel? Pod tímto názvem se ukrývá výrobek, který u nás zakotvil před pár desítkami let, v období přelomu 80. a 90. let minulého století. Významně konkuruje ostatním střešním krytinám a vyniká výjimečnými vlastnostmi: Především je lehký a jednoduše se s ním pracuje, dá se ohýbat, řezat technickým nožem i stříhat nůžkami. Zároveň je odolný vůči povětrnostním vlivům, má velmi dlouhou životnost a je zároveň cenově dostupný. Vyrábí se v mnoha barevných odstínech, takže si můžete zvolit řešení střechy doslova na míru.
Šindel nádherně vynikne v kombinaci s dřevěným masivem, této vlastnosti se využívá již řadu let nejen u staveb krovů rodinných domů, ale i přístřešků, altánů a pergol. Povrch masivního dřeva se ošetřuje proti vodě a vlhkosti lazurovacími laky a s nimi se dá stejně dobře kouzlit, jako s barevným odstínem střešní krytiny.

Máte-li zájem o některou z těchto zahradních staveb, je pak snadné volit její velikost, tvar a barevné provedení přesně podle prostředí, do něhož bude zasazena. Dřevěný masiv a střešní šindel si vzájemně vychází vstříc, záleží tedy především na vašich požadavcích a představách, jak by měla taková konstrukce vypadat. Každé řešení pergoly, krytého parkovacího místa pro auto, zastřešení terasy, bazénu, případně altánu s obdélníkovým či šestiúhelníkovým půdorysem se provádí na míru, a má jedinečný vzhled.
Můžete se inspirovat i některými hotovými stavbami z prezentovaných fotografií, anebo si jít prohlédnout výrobek naživo, osahat si jej, a zároveň pokládat otázky specializované firmě, která je zhotovuje.

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2022 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.