Co se dá dělat pod pergolou

14. 4. 2021

Mít na zahradě vlastní pergolu znamená obrovskou výzvu k mnoha různým zábavným činnostem. Co vše se dá pod touto relaxační zónou podniknout?

Co se dá dělat pod pergolou

Snídat, obědvat a večeřet – pro posezení pod zahradními přístřešky je tato činnost typická, právě zde můžete najít odpověď na otázku, proč tolik lidí vyhledává zahradní hospůdky, vinárny a kavárny, kde je vždy lepší atmosféra pod textilním slunečníkem, nežli uvnitř ve zděné budově. Kde jinde si doma užít východu slunce či teplých letních večerů, než právě tady?

Provozovat rodinné oslavy – venku na zahradě je více prostoru, můžete tu střídavě sedět a klábosit, zvednout se ze židle a jít se projít na trávník, každá oslava je vždy zábavnější, když se můžete volně pohybovat.

Cvičit a posilovat – jsou lidé, kterým vyhovuje v teplém období roku cvičit venku. Jste na čerstvém vzduchu a pod pergolou navíc chráněni před deštěm a sluncem. Můžete si sem přemístit posilovací lavici a činky, na zem položit cvičební podložku, možností je mnoho, stačí jen mít dobrou vůli. Snad jen skákání na trampolíně provozujte raději někde jinde.

Luštit křížovky – uvařit si „dobrou brazilskou kávu“, jak prohlašoval Mistr Bílek v Kulovém blesku, a posadit se s rozluštěnou křížovkou pod venkovní pergolu, je lepší nápad, než sledovat v TV depresivní zprávy. A víte, že luštění křížovek léčí deprese, zlepšuje náladu a tím pádem podporuje imunitní systém?

Hrát deskové hry – děti milují zahradní stavby, různá zákoutí, altány a také pergoly. Proudí tu více energie z okolní přírody, tak proč sedět doma v pokoji, když je venku příjemně? Na zahradní stůl si snadno rozložíte i velkou deskovou hru, nebo tu můžete skládat puzzle, pokud je ovšem přístřešek v závětří.

Grilovat – ovšem za předpokladu, že dodržíte bezpečnostní, zejména protipožární opatření, a že vývod spalin bude směřovat mimo zastřešení a další hořlavé části stavby. Gril můžete umístit těsně před pergolu, zatímco jej budete obsluhovat z krytého posezení.

No Comments

Comments are closed.

© 2022 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.