Přístřešek pro auto versus garáž

14. 4. 2021

Když má auto „střechu nad střechou“, je to vždy výhoda. Neprší na něj, nesvítí na něj slunce, je částečně chráněno před větrem a prachovým spadem.

Přístřešek pro auto versus garáž

Mnozí z vás ještě pamatují dobu, kdy se s vlastnictvím rodinného domu nebo rekreační chaty uvažovalo o garáži jako s běžnou a mnohdy dokonce nezbytnou součástí životního stylu. Mít vlastní automobil bylo již za socialismu běžným standardem, který ve většině rodin nesměl chybět i za cenu pravidelných úvěrových splátek, a mít auto garážované pod střechou zděného objektu bylo něco samozřejmého, jako spát v útulné ložnici a sprchovat se teplou vodou.

Doba se však mění a spolu s ní i přístup k parkování vozidel na vlastním pozemku. Garáž se stává zbytečně nákladným řešením, časově náročným z hlediska výstavby a na mnoha místech se majitelé nemovitostí přiklání k přístřeškům a garážovým stáním.

Co očekávat od přístřešku pro osobní automobil

Ochrana před deštěm a sněžením – tu vám přístřešek poskytne v zásadě shodnou měrou, jako klasická garáž. A to je v podstatě to zásadní, proč se vozidla parkují pod nějakou střechou, ať je jakákoli.

A co námraza
– nevytápěná garáž zabrání vzniku námrazy o něco lépe, ale to neznamená, že by vozidlo pod přístřeškem přes noc pokryla vrstva ledu. Jestliže umístíte přístřešek do závětří, nejlépe na východní stranu pozemku, pak je riziko námrazy na sklech minimální.

Ochrana před větrem – nepříjemný vítr může vhánět na karosérii vozu i drobné kamínky a prach, nejvíce větrů vane ze západu a severozápadu, a tak se této straně objektu raději vyhýbejte. Přístřešek postavený na východní straně má tedy výhodu i v tomto případě.

Teplotní komfort – toho docílíte pouze ve vytápěné garáži, která je např. přímou součástí domu, s tím jsou ovšem spojené další nemalé náklady. Zasednout do vytopeného vozu sice navyšuje komfort, ale ne každý si to může dovolit, resp. nemá zájem kvůli tomu zbytečně utrácet.

Sluneční paprsky a UV záření – přístřešky i garáže spolehlivě chrání před sluncem, čímž prodlužují životnost laku karosérie a skel. V horkém létě to oceníte i z toho důvodu, že nebudete mít rozpálenou palubní desku a sedadla, a v kabině vozu se nebudete cítit jako ve vytopené sauně.

No Comments

Comments are closed.

© 2022 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.