Přístřešky u mobilních dřevostaveb

14. 4. 2021

Mobilní dřevostavby se v současné době nejčastěji kotví na rekreačních pozemcích. Jejich součástí bývá terasa s posezením, s pergolou či přístřeškem.

Přístřešky u mobilních dřevostaveb

Když si necháte postavit mobilní dřevostavbu, a podotýkáme, že to není kočovná maringotka, ale útulný a prakticky řešený objekt, bude vám připadat při pohledu zvenčí poněkud stroze. Něco tomu schází, a tak zpravidla tím prvním, co se řeší jako doplňková stavba, je venkovní posezení – terasa. Dřevěná pergola do této koncepce dokonale zapadá, záhy zjistíte, že by se k ní hodila dřevěná zástěna, dřevěný mohutný truhlík nebo květník s oleandrem, rododendrony či azalkami, pnoucí růže nebo břečťan, a tak začíná postupně získávat vaše bydlení nový kabát.

Po několika měsících již prakticky nikdo nepozná, že váš dům pokládal na základovou desku nebo zvýšené betonové patky mobilní jeřáb.

Pergola se vytváří vždy na míru podle požadavků klienta, rozměrů, technických možností a prostředí, kde bude umístěna. Může být ukotvena přímo na stěnu nebo krovy, může stát jako samostatný objekt, může být vzdušná anebo zastřešená zcela nebo zčásti kanadským šindelem, případně polykarbonátovými deskami.

Uvážlivě volte barvu lazury

Pergola z masivního dřeva působí přirozeným dojmem především u objektů dřevostaveb, ať už se jedná o nízkoenergetické domy, anebo mobilní či pevně ukotvené dřevostavby. Kromě samotného tvaru konstrukce vás také jistě bude zajímat barva lazurovacího laku a zde se můžete snadno dostat na „tenký led“. Jestliže se budete snažit docílit stejného odstínu, který skýtá např. bednění krovů nebo barva dřevěných okenních rámů a jiných dřevěných částí vaší stavby, pak se vám to pravděpodobně nepodaří a nebude to vypadat moc dobře.

Zkuste raději vsadit na kontrastní řešení, tedy naprosto odlišné odstíny, např. olivu vůči oregonské pinii, buk sladit s mahagonem, kaštan, akát nebo teak s pinií či olivou atp. Můžete samozřejmě využít i přirozenou barvu dřeva, tedy především smrk nebo borovici s bezbarvou ochrannou lazurou

No Comments

Comments are closed.

© 2022 Pergoly Trutnov, s.r.o.
Tvorba webových stránek, e-shopy, SEO | Espada Webdesign s.r.o.